Vhodné dary pro naše svěřence

 

Prosíme případné dárce o raději menší množství kvalitního krmiva než větší množství  „obilí“ typu Propesco, Chappi atd. Vysvětlení níže pod obrázky. 🙂 Děkujeme

V útulku NEJVÍCE POUŽÍVÁME granule FREEDOG, SAMSFIELD, BRIT, BRIT CARE a konzervy Rinty nebo Gran Carno.  Z diet používáme gastrointestinální granule a konzervy od Royal Canine a Hills. Pamlsky v podstatě, z vyjímkou sušených mas a piškotů, nepoužíváme.

Prosíme vás všechny, kteří se rozhodnete darovat pejskům, nejen u nás, ale i v jiných útulcích, krmení, aby pečlivě zvážili svůj výběr, protože zvlášť v tento čas platí pravidlo, že MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE. Teď pejsci opravdu potřebují kvalitní stravu, které zase tolik nemáme. Když se podíváte na většinu konzerv a granulí (typu Propesco, Chapi, Friskies, Darling, Bely, Bellosan, Orlando, Vivavita…), které se prodávají v běžných obchodních řetězcích, a bývají na ně v televizi úžasné reklamy, tak uvidíte, že ve většině případů obsahují cca 4% masa a produktů živočišné výroby, takže nejspíš v něm bude semleto vše, co se nehodí k lidské spotřebě, tzn. pařáty, zobáky a podobně, a to ještě pouze v poměru 4 % oproti ostatním látkám.  TYTO KRMIVA JSOU V ZIMĚ V PODSTATĚ NEPOUŽITELNÁ, nehledě na to, že často obsahují např. soju, která je pro psy jeden z největších alergenů.  Z tohoto důvodu prosíme, raději přineste pejskům jeden pytel kvalitního krmiva místo tří pytlů nekvalitního (to je samozřejmě jen příklad). Můžete pro nákup krmiva využít některý z eshopů, kde jej seženete podstatně levněji než v kamenných prodejnách. Také zde často bývají různé akce na pomoc útulkům. Např. akce s krmivem Samsfield, kdy zakoupíte útulku jeden pytel granulí a útulek k němu dostane druhý zdarma. http://www.jkanimals.cz/cs/pro-psi-utulky-a-spolky/

Pokud si nebudete jistí kvalitou granulí, které chcete našim svěřencům zakoupit, můžete se podívat na stránky http://www.psikrmivoradce.cz/znacky-krmiv-a-z/ kde naleznete hodnocení většiny krmiv.

Dále budeme rádi za DEKY, RUČNÍKY A OSUŠKY, ale tyto nekupujte, noste jen vyřazené, protože jsou tu většinou na jedno použití a to je nových škoda. Prát se v našich podmínkách nedají…nedoplatili bychom se za vodu, vývoz fekálu, není kde sušit…. Prosíme, nenoste vše, co se vám doma nehodí, jako staré oblečení, psi mají tendenci jej trhat, žerou knoflíky, zipy, šňůrky, motají se do roztrhaných triček atd. Už jsme z pytlů tahali i ponožky, či kalhotky, to fakt nevyužijeme. Také péřové deky určitě nenoste, protože do pěti minut z nich „sněží“.

Všem rozumným dárcům velmi děkujeme 🙂