BERY (v útulku Twix)

 

7.2.2018

Dobrý den,

uplynulo pár týdnů a protože náš pejsek se mění před očima, nedá mi, abych neposlala fotky.
Nakonec jsme ho přejmenovali z Twixe na Beryho. Začali jsme hodně chodit ven a když pobíhal kolem a já jsem se na něj tak dívala, tak se mi čím dál víc zdálo, že vypadá jako medvídě (reaguje tak i mnoho kolemjdoucích, kteří ho obdivují) a na medvídka se přece Twix moc nehodí… :o)
Bery roste jako z vody, teď váží něco malinko pod čtyři kila, takže téměř zdvojnásobil svou hmotnost od doby, kdy jsme si ho dovezli domů.
Je to čertík, ale snažíme se jej učit všechno, co pořádný pes potřebuje. Už celkem dobře poslouchá na povel KE MNĚ a SEDNI. Venku chodí mimo vesnici převážně na volno, spořádaně nablízku, nikam se nevzdaluje, po očku nás kontroluje a na přivolání přiběhne.
Pořád trpělivě učíme venčení, stále s nějakou nehodou, ale na ty má ještě nárok.
Je to chytrý pejsek a dělá nám radost, jsme rádi, že ho máme.

Mějte se hezky, časem se zase ozveme abychom dali vědět, jak Bery roste a prospívá.

H.

Dobrý podvečer,

konečně jsem se dostala k mailu, abych Vám dala vědět, jak se u nás zabydlelo miminko Twix. Doma se počítači spíš vyhýbám, proto to tak trvalo…
První den po příchodu byl pro nás všechny trochu divoký, po nějakém režimu ani stopy. Už v noci nás ale Twixík překvapil tím, jak dobře spal. Naštěstí vůbec nesmutnil a nesmutní..
Od druhého dne už se ale pomalu sžíváme, snažíme se ho učit na venčení na dvoře – to se někdy zadaří, někdy ne, ale co čekat od miminka. Loužička se občas vyskytne, hromádka už ne, ty nechává venku. V noci hezky spinká, přes den si hodně hraje nebo spí. A protože nejraději spí uložený na nohách nebo aspoň papučích někoho z nás, věříme, že už si na nás zvykl a snad nás začíná mít rád jako svou novou rodinu.
Jediný kdo je trochu překvapený a dělá kůžičky je náš kocour, ale věříme, že jen potřebuje víc času a zvykne si taky :o)
Granule jsme bohužel nesehnali stejné jako měl u vás, na doporučení jsme koupili Starter od výrobce N&D. Twixíkovi chutnají, nemá průjem ani nic podobného.
To je zatím od nás vše, přejeme Vám do nového roku hodně štěstí a zdraví, co nejméně opuštěných pejsků a kočiček, a když už se nějaký přeci jen najde, ať si co nejdříve najde novou rodinu, které bude přinášet jen radost.
Zdravíme a časem se ozveme s dalšími novinkami. Fotky posíláme víceméně spící, v pohybu se to živé stříbro zachytit prostě nedá…:o)
H. a Twix