Virtuální adopce

Nemůžete si pořídit vlastního psa, ale rádi byste nějakému pomohli? Můžete se stát virtuálním „rodičem“ některého z našich dlouhodobých svěřenců.

Do tohoto projektu jsou zařazeni hafani, kteří mají mizivou naději, že naleznou nový domov. Důvody mohou být různé, ale nejčastěji se jedná o zdravotní komplikace, stáří, problémové chování, případně vše dohromady. V útulku jsou už v podstatě doma, takže si všichni užívají pobíhání ve výbězích a většina i procházky. Postupně tu však stárnou a s tím většinou rostou náklady o platby za léky, operace, speciální výživy a podobně.

V této sekci  jsou i psi, kteří jsou v útulku pouze na naše náklady. Jsou to ti, na které nepřispívá žádná obec ani město, tudíž jsou zde jen díky štědrosti dárců. Někteří pochází z množíren, kdy jsme pomohli jiným organizacím tím, že jsme je umístili u nás např. Ája – fenka odebrána přes Moravskoslezský spolek v kauze Vražné, Bones – obec za něj nechtěla dál platit a byla zde obava, že by jej nechali uspat, Dex – po zemřelém majiteli, opět měl být uspán. Někteří jsou přímo od majitelů, kteří se dostali do tíživé životní situace a tak si ani platbu za psa nemohli dovolit. Nejvíce je tu psů , kteří měli být převezeni do jiného útulku a to proto, že město Olomouc vyhlásili výběrové řízení na péči o psy, kde bohužel nejdůležitějším kritériem byla cena. A tak jsme nezvítězili, psů nám však bylo líto, ono je něco jiného odjet do nového domova a něco jiného pak převoz do jiného útulku. Ty co jsme mohli ponechat jsme tedy ponechali u nás na naše (dárců) náklady

Co z toho budete mít? Určitě dobrý pocit z pomoci zvířeti v útulku. Při udělení souhlasu zveřejnění  na webových stránkách jako patrona zvířete a také můžete svého svěřence, po předchozí domluvě, přijít navštívit a přinést mu něco dobrého. Dále budete informováni o důležitých skutečnostech v jeho životě. (operace, nalezení nového domova…). Tyto „výhody“ se budou týkat těch z vás, kteří budou pravidelně vybranému pejskovi posílat minimální částku 250,- Kč měsíčně.

Aby jsme vám mohli dát vědět a poděkovat Vám tak poprosíme ať nám na sebe pošlete e-mail, aby jsme tak mohli učinit 🙂

V případě, že budete chtít některému z pejsků, zařazených do virtuální adopce, pomoci,  pomůžete i nám, neboť potom budeme moci znovu některému, který to bude potřebovat nabídnout místo v útulku.  Jako variabilní symbol uveďte evidenční číslo psa, kterého chcete virtuálně adoptovat, do zpráv pro příjemce uveďte jeho jméno. Děkujeme

 

číslo transparentního účtu : 776655733/5500 Raiffeisen bank

Variabilní symbol = evidenční číslo psa, do poznámek jeho jméno