LAURA-osvojena

 

Evidenční číslo:  5367
jméno:  LAURA
plemeno:  ZLATÝ RETRÍVR
pohlaví:  FENA
věk:  3-4 ROKY
velikost:  VELKÁ
tetování:  NE
MIKROČIP:  ANO
odblešení,odčervení:  ANO
zdrav. stav giardie
nález/v útulku od:
Velká Bystřice / 10.5.2018
pozn: Poprvé se do útulku Laura dostala 10.5.2018, kdy byla nalezena ve Velké Bystřici a její odchyt nebyl vůbec jednoduchý. Trvalo týdny, nežli se jedněm hodným lidem podařilo získat si Lauru přes žrádlo a tak se podařilo nalákat jí na oplocený pozemek , kam se již na odchyt mohl povolat odchytář. Byla přivezena přispaná, neboť až takovou důvěru k lidem nezískala, aby se dala chytit na vodítko

Na útulku se chovala velmi vystrašeně, velmi dlouhou dobu jen zalezlá v boudě. Začala za ní docházet  zájemkyně o adopci a i když s Laurou trávila mnoho času byli zde jen velmi malé pokroky co se týká strachu, nejbezpečněji se cítí v kotci a v boudě. Na útulku se již další posun nekonal a tak jsme se shodli, že se tedy zkusí pustit do nového domova, kdy bude s osvojitelkou trávit předci jen více času a že tedy možná dojde k dalším pokrokům .  Laura šla do osvojení dne 14.8.2018

Zprávy z domova nejsou moc optimistické Laura je stále v pelíšku odmítá chodit na vycházky, potravu přijímá, až v noci až lidé spí, i potřebu vykonává v noci v bytě. Má tu nejlaskavější a nejhodnější paničku co znám ovšem psychika Laury se téměř nelepší. Jeli jsme se tedy podívat a pokusit se lauru dostat ven na procházku, tak , aby věděla, že je v bezpečí a že procházky i z nového domova jsou vlastně fajn. Podařilo se a pomalu začala fungovat i s novou paničkou.

Začátkem prosince 2018 byla s Laurou na návštěvě u svých rodičů, kdy se v domě Laura něčeho lekla a podařilo se jí utéct na zahradu, kde našla skulinu a zmizela na ulic. Nějakou dobu se držela v okolí domu, ze kterého prchla, bohužel však jakmile byla svobodná a sama, znovu v ní zvítězila obava z kontaktu lidského a tak se nepřiblížila ani k paničce ani k nám pracovníkům útulku, které znala. Žila si na ulici celý měsíc, ona vypadala spokojeně , zato my lidé padali únavou, neboť jsme každý den procházeli oblast, kde se vyskytovala a snažili se o to jí odchytit. Z vystrašeného psa se stala fenka chodící s hlavou vztyčenou, radující se, když potkala nějakého psího kámoše a velmi obezřetnou, když se jí kdokoliv pokusil chytnout. Odolávala i těm , které dobře znala.  Podařilo se až po měsíci, a to nejen díky tomu, že jsme znali trasy, na kterých se pohybuje, věděli jsme , kde spává, ale i díky štěstí a pomoci lidí z řad pejskařů. Hlavně díky tetě E.T. která neúnavně lítala v Lauřiných stopách, a v den „D“ si všimla, že Laura poskakuje okolo jednoho pána se psem a drží se jich. Požádala tedy pána, zda by mohl vyčkat s Laurou až do příjezdu Vetambulance, kdy se Laura opět musela přispat. Jen díky tomu se opět chytla. A od 4.1.2019 je znovu v útulku.

Její osvojitelka, za ní chodí stále. Kdyby nebyla Laura tokovým oříškem, mohli spolu žít nadále. Takto by se trápila nejen fenka, ale i nová panička.

S Laurou na útulku pracuje slečna B. Mačugová z Dog Universal Olomouc, za což jí velmi děkujeme.

Sledovat jejich pokroky můžete na jejich fb stránkách

DogUniversal – Olomouc v albu Laura

Laura potřebuje člověka, který bude tomuto psovi oporou, silného vyrovnaného jedince, který nehledá psa na mazlení. Laura nevyžaduje fyzický kontakt, jen občas a jen , když ona chce a to vždy jen na chvilku. Je to pes, který bude šťastnější spíš u domku se zahradou nežli v bytě. Člověk , který by si ji chtěl vzít by musel za ní docházet. Musel by si vyslechnout rady výcvikářky a přesvědčit Lauru i nás o tom, že je tím pravým.

leden 2021
Laura byla vždy psem, který byl svou povahou a chováním naprosto specifický a mnoho lidí, i zkušených pejskařů překvapil.
Přesto najednou bylo její chování ještě divnější nežli obvykle a to přesně naopak, než by člověk čekal. Zdravá Laura vás při příchodu k jejímu kotci nadšeně vítala, ale jakmile jste otevřeli dveře, tak zmizela v boudě a přišla, až uznala sama za vhodné, že už chce. Dostat ji na procházku byl nadlidský úkol, došla za bránu a pak se nechala vyloženě přesvědčovat a dělala, že je procházka hrozná tragédie. Nemocná Laura nevítala, ale neschovávala se do boudy a na procházku šla bez mrknutí oka.
No s takovými příznaky, tedy, že je divnější než jindy, protože se neschovává a chodí na procházku, však oslovte veterináře 🙂 .První co nás napadlo, bylo, zda u ní nezačíná náhodou zánět dělohy. Kastrovaná nebyla, aby se tím ještě nezhoršila její už tak pochroumaná psychika, tak se stále čekalo. Na veterině se dělalo mimo klasické vyšetření sono a krevní testy, vše v pořádku.
Jenže přesto se její zvláštní chování stupňovalo. O pár dní později se tak sono opakovalo a opět nic. Ani žádná jiná vyšetření neukázala žádný zdravotní problém. Veterinář potřeboval příznaky a tak holka putovala do vnitřních kotců a koupila se kamera, aby se mohla sledovat 24 hodin denně.Konečně (no pro nás spíš šok) se začali projevovat příznaky, které už jsme byli schopni veterináři popsat, a to tik v očích, občasný třas nohou, sem tam zakopnutí jako by nohy nebyly její, chůze dokola a stále jen doprava.

Následovala další vyšetření, kdy náš pan veterinář sdělil, že má podezření na zánět středního ucha (přesto, že krev žádný zánět neukazovala). Nasadila se léčba, ale žádné velké zlepšení se nekonalo. Následovala spousta dalších testů, jako například nemoci klíšťat, štítná žláza, kreatinkináza (pokud si dobře pamatuji název) a další, ale příčina stále nic. Zlepšení minimální, Laura je jeden den lepší a další den už to zase není pravda. V podstatě jediné viditelné zlepšení je, že už se otočí i doleva.

Dnes absolvovala poslední vyšetření u našeho pana doktora, které, pokud by opět nic neukázalo, tak by se na další objednávala již ke specialistům na neurologii. Byla zrentgenována od hlavy až k patě a vypadá to, že problém bude opravdu ve vnitřním uchu. Doufáme, že jí léčba konečně pomůže a nebude se jednat o něco horšího. Pokud ne, čeká ji návštěva specialistů na neurologii a vyšetření CT. Myslete na ni, ať je brzy fit a ať se opravdu nejedná o nic závažného.😇

https://www.facebook.com/ulozcr/posts/2764831917092345