JOHANA

johanajohana3johana5johana7johana6

Dobrý den,

říkali jsme si s Johankou, že vám musíme po víc než půlroce po osvojení dát vědět, jak se Johanka má.

Je to moc šikovná a hodná pejska a velký mazel. Už si na nás zvykla a je s námi šťastná, aspoň doufám a ona se tak tváří :-).

Už krásně chodí na vodítku, to se nám podařilo až pomocí haltiny, jinak hrozně tahala a hrnula se kupředu jak velká voda a já byla z procházek dost ucloumaná. Teď se už učí chodit navolno po polních a lesních cestách, ale se stopovačkou, už ji moc ani není potřeba nějak použít, na zavolání pěkně přijde.

Taky se chová moc hezky k ostatním psům, je nekonfliktní a kamarádská, hravá jako štěně.

S jejím zdravím máme dost starostí, srdíčko je relativně v pohodě, bere dál tabletky, nic se nehorší, ve vedrech na ni býváme opatrní a dáváme ještě další léky, aby to líp snášela.

Uši ji zlobí hodně, nechali jsme jí udělat laboratorní vyšetření a našli tam streptokoka zmutovaného tak, že běžná antibiotika nepomáhaly dost, zkoušelo se, co na něj platí a jedny antibiotika zabírají, tak už kapky třetí týden kapeme a uši jsou teď na tom dobře. Jedno ucho jí předtím i oteklo a po přeléčení boužel už nestojí. Snad ale už bude mít konečně pokoj, máme moc šikovnou paní veterinářku.

Taky má Johanka nějakou kožní  alergii, a to se chci zeptat, zda ji měla i v útulku. Může to být třeba i tím, že ji máme doma, ale zatím nevíme. Řešíme to teď tak, že zkoušíme hypoalergenní krmení, už se to trochu zlepšilo. Paní veterinářka říkala že i alergie mohla hodně pomoci těm zánětům uší a že i na kůži má přemnožené kvasinky. Teď jsme na to dostali šampon, tak snad se nám ji povede vykoupat, ona umí hodně protestovat, když přijde na věc :-).

No jsou to starosti, ale doufáme, že se nám povede jí pomoct, je to miláček všech.

Byla teď s námi na dovolené na jedné eko-farmě kousek od Lipna a tam byla úžasná. Přikládám nějaké fotky.

Našla si tam kamarádku Lilinku

P.S.:
A viděla jsem, že její bývalý spolubydlící Mell, navždy odešel. Moc nás to mrzí, takový sympaťák.. Nestýskalo se mu po Johance, že by ho to až tak sebralo?
Mějte se všichni moc hezky, pejskům přejeme, aby šli všichni domů k novým hodným lidem, vážíme si moc vaší nelehké práce a přejeme, ať se daří.

Určitě se zase ozveme.

S pozdravem

Helena a Johanka