Hledá se ošetřovatel/ka

Hledá se ošetřovatel/ka

Vždy, když nějaký útulek napíše, že hledá ošetřovatele, je pod příspěvkem mnoho komentářů jak je to práce snů…..

Potom tedy nabízíme práci snů, jen poprosíme snílky ať se zamyslí i nad realitou…
Potřebujeme člověka samostatného, odpovědného, komunikativního, zkrátka nadšence, co miluje zvířata. Milovat neznamená jen rozmazlovat, ale i vychovávat , ošetřovat, dokola po nich uklízet, být s nimi v dobrém i ve zlém.

A nejen to, hledámě někoho, kdo je navíc věrný. Někteří psi jsou v útulku i roky, jsou to ti, kterým někdo ublížil, nebo jsou nemocní a stejně jako ti, jenž mají svůj milující domov, i tito špatně nesou každou změnu a hlavně tu, když páneček (ošetřovatel) najednou zmizí a oni si zase musí zvykat na nového.

Ročně naším útulkem projde kolem 550 psů, což je v průměru 1-2 psi denně, bohužel to takto ideálně v praxi není a tak některý den jich přijde 5 a zcela výjmečné jsou dny, kdy nepřijmeme žádného. Snažíme se všem co nejlépe pomoci, ale sami na to nestačíme.

Co práce v útulku obnáší:

Je to fyzicky a psychicky zničující práce.
Jsou psi hodní, jsou psi nevypočitatelní, jsou malí a velcí, jsou psi, kteří vás budou zkoušet, ale všichni mají jedno společné, všem musíte uklidit kotec a všechny je potřeba, v případě potřeby ošetřit nebo je vyvenčit. A to i když je to pes, který váží víc než vy. Navíc potřebujeme, aby jste měli trošku technické myšlení, tzn. poradit si i s tím, když vypadnou pojistky, vyvrátí se kus plotu, je díra v hadici, zkrátka když se něco rozbije, a není hned po ruce opravář, je nutné to alespoň provizorně opravit. Je jedno jak moc se ten den nedaří, že zvoní telefony jak o život, u brány čeká spousta netrpělivých zájemců, že do toho přijímáte nebo vydáváte psa, jakmile zvednete telefon nebo začnete komunikovat s lidmi, musíte být milí, i když ti, jenž přichází třeba tak dobře nalazeni nejsou.
V podstatě nutností je mít zkušenost se psy.
Nestačí, že máte doma čivavu nebo yorkšíra, že babička měla kdysi jezevčíka a soused pitbulla. Ani to, že sledujete pořady o psech v televizi. Potřebujete vlastní zkušenost s různorodým chováním psů. Je dobré si aspoň nastudovat základy psí komunikace, vědět, jakým postojem dává najevo strach, varování. Musíš umět předvídat, počítat s tím, že pes tě ze začátku může chtít spíš kousnout, než se nechá pohladit. I čtyřkilový psí chuligán dokáže hodně znepříjemnit život, natož tak ten 50ti kilový.
Pracovní doba e Je zde nepřetržitý provoz, krátký a dlouhý týden kdy ranní směna začíná v 6.00 a končí v 18.00, odpolední začíná v 8.00 a končí ve 20.00. Musíš počítat s tím, že se může stát, že nastane situace, kdy budeš muset zůstat i déle, nebo budeš muset sehnat kolegu, na kterého počkáš a on tě vystřídá. Jsou to živí tvorové a hold ne vždy jdou zabouchnout dveře útulku a jít domů.
Další pozice je střídač: ten pracuje po-pá od 8.00 do 16.00 a jakmile někdo onemocní, nebo má dovolenou nastupuje na jeho služby. Tem musí být obvzvlášť nadšený pro tuto práci, neboť se může stát, že se mu ze dne na den služba změní, pokud někdo z kolegů onemocní a on bude muset za něj.
Výdělek není velký, aspoň ne do zapracování…
Jsme nezisková organizace, navíc útulek, takže většina peněz jde primárně na pomoc psům. Naše příjmy závisí na tom, co si sami vyděláme, nebo dostaneme od dárců.
Další nutností je řidičák a vlastní auto, případně aspoň bydliště v dosahu útulku. To z toho důvodu, že míváme pohotovosti, tj. jsme doma, ale jakmile zavolá městská policie, že nám vezou, zraněného psa nebo štěně, je potřeba se do útulku dostat do 30 minut, psa převzít a někdy jej hned zavézt na ošetření.
Také je potřeba mít alespoň základy práce na PC, neboť evidence, osvojovací smouvy a přijímaci protokoly se vedou v elektronické podobě. S tím souvisí také určitá znalost gramatiky a pravopisu. Také je potřeba umět psát „rukou“ tak, ať to ostatní přečtou (vzkazy pro další směnu na tabuli).

Co nabízíme je hlavně to, že vaše práce může být i vaším koníčkem, můžete se toho o psech spoustu nového naučit, a hlavně jim můžete dát šanci na nový život. Nástup od  říjen 2019
Životopis prosím zaslat na e-mail:  olomouc.utulek-loz@seznam.cz