HÁTOŠ

dsc_0088OLYMPUS DIGITAL CAMERAhatos

Hátoš byl znovu osvojen, s tím, že prozatím zůstává na útulku a nový páneček za ním dochází na venčení.

Seznamovali se přes dva měsíce a nový páneček, byl obeznámen, s chováním Hátoše , s tím , že v adopci byl již dvakrát a v obou případech osvojitele napadl, dále , že i na útulku to zkoušel na ošetřovatele.

evidenční číslo: 6251
jméno: HÁTOŠ
plemeno: KŘÍŽENEC
pohlaví: PES
věk při příjmu: *2013
velikost: VELKÁ 39,75KG
mikročip: ANO
zdravotní stav: KASTROVANÝ
odblešení/odčervení : ANO/ANO
vakcinace: ANO
nález/v útulku od: OLOMOUC/7.8.2015
povaha: Je to krásný, ale strašně bázlivý pes. Dostane-li se do úzkých, nebo se lekne, má tendence útočit. Proto i péče o jeho srst je téměř nemožná. Snad žádný pes nemiluje procházky tak jako on. Umí základní povely. Vzhledem ke své bázlivosti je vhodný k někomu zkušenějšímu. Určitě není vhodný k dětem.
zájemci o adopci: https://www.olomouckyutulek.cz/dotaznik-pro-zajemce/
poznámka:  Pes je velký smolař jako poměrně mladý pes osvojen z útulku Havířov po nějaké době nalezen v Olomouci, kdy se původní osvojitelka k němu nehlásila u nás byl osvojen v lednu 2016 v květnu jej vrátili pro agresivní chování – pokousal.Dalším osvojení bylo v březnu 2020, osvojitelka obeznámena s jeho chováním, docházela na zvykačku a i přes varování ze strany útulku si jej adoptovala. Opět došlo k napadení osvojitele, kdy osvojitelce způsobil vážná zranění.Mnozí osvojitelé, nevěří slovům ošetřovatelů, že je pes jen ke zkušenému člověku a potom to dopadá takto. Hátoš je v útulku dlouho, kdy se v útulku i změnili ošetřovatelé a jen díky tomu, že víme co si k němu můžeme dovolit, k žádnému vážnějšímu úrazu nedošlo. Je však potřeba si dávat pozor, při vedení do výběhu, kolegyně uklouzla a už to byl důvod k tomu, že to Háťa na ni zkusil.

I přes to , že ji miluje a rád si s ní ve výběhu hraje, nechá se podrbat, přes to pokud se lekne kousne.

sponzor: