DEX

Nezapomeneme

Nezapomenu na první zmínku o tobě, prý prašivý pes co ho chtějí utratit…..

Nikdy nezapomenu na naše první setkání, kdy nevím kdo z nás se bál více, jestli ty nebo my co jsme tě přijeli odchytit….

Hyenka první co nás napadlo, při prvním pohledu na tebe……

Vyděšený, bez chlupů, hubený pes, který nechápal proč zůstal v domě sám a kdo jsou ti lidé co se tu náhle objevili……

Vím, že psí láska nezná hranic a tak jsi nejspíš šťastný, že jsi se shledal se svou paničkou, protože těžko říct, zda zdravotní problémy , které jsi měl, byli způsobeny vědomně nebo nejspíš jen tím, že panička byla již nemohoucí……

Budeš nám tu všem chybět Dexi, bude nám chybět tvé cupitání ve výběhu, tvůj zkoumavý pohled, tvá zvídavá nátura, kdy jsi se pokaždé musel jít podívat kdo je támhle, zkontroloval jsi , kdo to je a zda mu nespadne něco z kapsy ….

 

Evidenční číslo:  4957
jméno: DEX
plemeno: KŘÍŽENEC NO
pohlaví: PES
věk: ASI 9 ROKŮ
velikost: VELKÁ  26 KG
tetování:  NE
MIKROČIP: ANO
odblešení,odčervení:  ANO
zdrav. stav  POTRAVNÍ ALERGIE, ONEMOCNĚNÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
nález/v útulku od:
PAVLOVICE U KOJETÍNA/13.8.2017
podporují jej: RUN AS ONE

Pavla Hrdličková

Alena Kyselová

pozn: 2022

Dexík nám tu stárne, občas má problémy se zvednout a tak se mu pomáhá, přidali se další neduhy a nemoci a tak v tuto chvíli by bez léků na srdíčko tady s námi nebyl.

Už měl párkrát na mále, ale je vidět že je to bojovník a že se mu tu s námi líbí. A tak vždy zabojuje a užívá si naší péče dál. Chutnat mu stále chutná a poťapat si do výběhu také stále chodí. Stále jej baví zaštěkat si na ostatní psy, jen udržet svou vlastní rovnováhu při strašení jiných psů je čím dál pro Dexe problematičtější.

——————————————————O Dexovi jsme se dozvěděli na základě telefonátu, volala paní z obce, že umřel soused a zůstal po něm pes a že jej rodina chce utratit. Okamžitě jsme volali starostovi a řešili co bude se psem, bylo nám řečeno, že jej vážně chtějí utratit, neboť je asi prašivý a na umření. Na to jsme mu řekli, že o tom zda je na tom tak špatně by měl rozhodnout veterinární lékař a nabídli pomoc. Ještě ten den jsme se pro Dexe vydali, žil v domě, byl plachý a vystrašený, hlídal si to poslední pouto s pánečkem a to domov. Nicméně podařilo se jej nakonec odchytit a naložit do auta. Olysalý byl z větší části po celém těle, přerostlé drápy a nic moc výživný stav. Nejspíš byl jeho páneček dlouhodobě již nemocný a psa byť měl rád (nebyl na zahradě v kotci, byl přímo v domě) nezvládal již se o něj řádně postarat.

Bylo zjištěno onemocnění štítné žlázy, potravní alergie, girardie.

Přešlo se na krmivo, koupe se na zklidnění kůže, ostříhali drápky. Dex má velkou chuť do života a nejspíš tady s námi nějakou tu dobu ještě pobude. V nejbližších dnech jej čekají ještě další odběry.