BELLA (v útulku Jiny)

 

Nove zprávy od Belinky (Jiny)

Ahoj všem

Po par měsících Vám všem chci dát vědět jak se mam :-).
Byli jsme na pár výletech mimo domov. Jezdíváme autem, rodinka mi pořídila samozřejmě bezpečnostní pas a pelíšek do auta. Delší cesta mě uspí, takže z ni moc nemám.
Byli jsme se s Lassie a rodinkou na víkend na chatě. Běhali jsme si s Lassi na volno, to bylo moc fajn. Jenže se na pozemku, který není oplocený objevila slepice. S Lassi to ani nehlo, jenže mě se moc líbila, tak jsem se za ní rozběhla a chtěla ji chytit. Jenže ta hloupá slepice běžela přes silnici a já za ní. Panička za mnou utíkala, aby mě zachránila. Statečně jsme se slepicí přeběhli silnici nic nás nepřejelo :-), jenže za silnicí byl potok, slípka ho zdolala, ale já ne. Byla jsem ještě mrně a zasekla se po bříško ve vodě. Moc jsem se bála, ale panička doběhla a zachránila mě a bylo vyhráno, moc se mi ulevilo. Akorát mě pak dali na dlouhý vodítko a raději nespustili z očí. Další den jsme šli na procházku, ale taky jsem musela byt na vodítku, a odpoledne jsme jeli autem na výlet na Slezskou Hartu, kde jsme si půjčili lodičku, přidám fotku :-).
Rodinka mi zajistila i výcvik, chodím pravidelně na cvičák. Je tam paní, která nás s pánečkama učí povely. Už jsem moc šikovná, musím se Vám pochlubit co všechno umím. Je to sedni, lehni, packu, teď trénuji zůstaň a ke mě. A v tomhle už jsem taky lepší. No proč bych ty povely nedělala, když pokaždé dostanu piškotek, nebo jinou dobrotu :-).
Mám se tu moc fajn, chodíme na procházky, celý dny i můžu běhat po zahradě, hrát si s Lassi, každej večer si nás obě vezmou pánečci dovnitř k televizi kde se s námi mazlí.
Rodinka mluvila o tom, že by jsme se za Vámi přijeli podívat ať víte jaká je ze mě velká a šikovná holka, tak snad to brzy vyjde.
Mějte se hezky a já se zase někdy ozvu
Vaše Bella (Jiny)

 

 

 

Ahoj všichni co jste se o mě starali.

15.7. si pro mě přijela nova rodina, a odvezli si mě sebou. Řekli mi že na mě doma čeká ještě jeden pejsek(fenka). Převezli mě autem v dřevěné bedýnce, cesta byla fajn, aspoň jsem tu bedýnku mohla kousat cestou. Když jsme přijeli domů, tak jsem se seznámila s novou kámoškou, jmenuje se Lassie. Je sice větší než já, ale to vůbec nevadí, aspoň ji můžu kousat do noh. Ten první den odpoledne jsme jeli ještě všichni autem na výlet, prý musíme odvézt to lidské mládě Barcu k babičce. V moji bedýnce cesta byla super, z jedné strany mě hlídala Barča a z druhé kámoška Lassie. Cesta autem je zážitek, krásně to houpe a já vždy usnu.
První dva pracovní dny si mě panička vzala do práce, bylo to super. Cestovali jsme tramvají, autobusem, v práci spousta lidí a každý se chtěl se mnou mazlit.
Teď už zůstáváme s Lassie doma, no někdo musí hlídat naše misky a baráček. Každý ráno když mám největší hlad to bývá největší sranda jak panička brejkuje s miskama, aby nám je mohla dat. Jakmile vše zbaštím jdu zkontrolovat ještě misku Lassie a ona mou misku, ale obě jsou vždy prázdné, no přece nebudeme nechávat zbytky.
Paráda je když jsme na zahradě, tam.je tolik dobrot. Moc mi chutnají jablka co spadnou na zem je to i dobra hračka, rajčata a ostružiny ty už si umím utrhnout sama, a jsou moc dobry.
U dveří do domu, kam nás každý večer vezmou, stojí zvláštní věc. Má jakousi rukojeť a díru dovnitř(konev), kde k mému překvapení je voda. Samozřejmě mě moc láká, tak jsem tam strčila hlavu, ze si lepnu vody a tam žádná, ta věc byla prázdná. Jenže co čert nechtěl a já už vůbec ne ta moje hlava tam zůstala. Kňukala jsem do té šílené věci,ale nikdo mě neslyšel, ještě ze kámoška Lassie je starší a má o mě strach. Začala úpěnlivě štěkat, páneček se hned přišel podívat a vysvobodil mě, je to byla úleva. Ještě že mám Lassie.
Panečci jsou všichni úžasní. Vzali mě jeden víkend na zkoušku do jakésiho vozíků, první den na brusle a druhý den mě páneček táhl za kolem, samozřejmě i s Lassie. To byla zábava.
O víkendu jsme jeli bydlet jinam, taky nas cekalo kolo a velika procházka kolem skal. Tam to bylo moc prima, sice jsme toho usli hodně – 8km ale me panicci i nesli.
Je to tu super, chodime si smocit tlapky do rybníků, to tak krásně chladí. A z Lassie si tam vzdycky moc vyhrajeme.
Posilam Vám moc pozdravů a v příloze mate fotecky at vite že se tu mam dobře.
Akorat mi dali jmeno Bella. Ale rikaji mi Bellinko.
Vaše Bella (Jiny)