DEX

 

Evidenční číslo:  4957
jméno: DEX
plemeno: KŘÍŽENEC NO
pohlaví: PES
věk: ASI 9 ROKŮ
velikost: VELKÁ  26 KG
tetování:  NE
MIKROČIP: NE
odblešení,odčervení:  ANO
zdrav. stav  POTRAVNÍ ALERGIE, ONEMOCNĚNÍ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
nález/v útulku od:
PAVLOVICE U KOJETÍNA/13.8.2017
podporují jej: RUN AS ONE

Pavla Hrdličková

Alena Kyselová

pozn:  O Dexovi jsme se dozvěděli na základě telefonátu, volala paní z obce, že umřel soused a zůstal po něm pes a že jej rodina chce utratit. Okamžitě jsme volali starostovi a řešili co bude se psem, bylo nám řečeno, že jej vážně chtějí utratit, neboť je asi prašivý a na umření. Na to jsme mu řekli, že o tom zda je na tom tak špatně by měl rozhodnout veterinární lékař a nabídli pomoc. Ještě ten den jsme se pro Dexe vydali, žil v domě, byl plachý a vystrašený, hlídal si to poslední pouto s pánečkem a to domov. Nicméně podařilo se jej nakonec odchytit a naložit do auta. Olysalý byl z větší části po celém těle, přerostlé drápy a nic moc výživný stav. Nejspíš byl jeho páneček dlouhodobě již nemocný a psa byť měl rád (nebyl na zahradě v kotci, byl přímo v domě) nezvládal již se o něj řádně postarat.

Bylo zjištěno onemocnění štítné žlázy, potravní alergie, girardie.

Přešlo se na krmivo, koupe se na zklidnění kůže, ostříhali drápky. Dex má velkou chuť do života a nejspíš tady s námi nějakou tu dobu ještě pobude. V nejbližších dnech jej čekají ještě další odběry.

 

 

 

 

 

 

 

Nový účet pro dary – pozor
776655733/5500
IBAN: CZ5500 0000 0007 7665 5733
BIC: RZBCCZPP
Odkaz na transparentní účet
Převeďte, prosím, trvalé příkazy na dary z mBank na transparentní účet.
Chcete nás podpořit?
 
Facebook

Rádi bychom poděkovali firme BRIMO za podporu darovali nám party stan 3×3. 

Už nás nic nerozhází, ani nepřízeň počasí ani složité stavění stanu, který využijeme při dnu otevřených dveří, nebo na akcích pro útulky.

Děkujeme

Švédská střešní krytina BRATEX a realizační firma STŘECHY – MALÍČEK jako sponzoři materiálu a pokládky střechy vč. dřevěného krovu rekonstruovaného domu pro pejsky a kočičky.

Finanční zdroje na naši činnost jsou z darů a ekonomické činnosti. Nejsme příspěvková organizace.

Reklama