LAURA

 

Evidenční číslo:  5367
jméno:  LAURA
plemeno:  ZLATÝ RETRÍVR
pohlaví:  FENA
věk:  3-4 ROKY
velikost:  VELKÁ
tetování:  NE
MIKROČIP:  ANO
odblešení,odčervení:  ANO
zdrav. stav giardie
nález/v útulku od:
Velká Bystřice / 10.5.2018
pozn: Poprvé se do útulku Laura dostala 10.5.2018, kdy byla nalezena ve Velké Bystřici a její odchyt nebyl vůbec jednoduchý. Trvalo týdny, nežli se jedněm hodným lidem podařilo získat si Lauru přes žrádlo a tak se podařilo nalákat jí na oplocený pozemek , kam se již na odchyt mohl povolat odchytář. Byla přivezena přispaná, neboť až takovou důvěru k lidem nezískala, aby se dala chytit na vodítko

Na útulku se chovala velmi vystrašeně, velmi dlouhou dobu jen zalezlá v boudě. Začala za ní docházet  zájemkyně o adopci a i když s Laurou trávila mnoho času byli zde jen velmi malé pokroky co se týká strachu, nejbezpečněji se cítí v kotci a v boudě. Na útulku se již další posun nekonal a tak jsme se shodli, že se tedy zkusí pustit do nového domova, kdy bude s osvojitelkou trávit předci jen více času a že tedy možná dojde k dalším pokrokům .  Laura šla do osvojení dne 14.8.2018

Zprávy z domova nejsou moc optimistické Laura je stále v pelíšku odmítá chodit na vycházky, potravu přijímá, až v noci až lidé spí, i potřebu vykonává v noci v bytě. Má tu nejlaskavější a nejhodnější paničku co znám ovšem psychika Laury se téměř nelepší. Jeli jsme se tedy podívat a pokusit se lauru dostat ven na procházku, tak , aby věděla, že je v bezpečí a že procházky i z nového domova jsou vlastně fajn. Podařilo se a pomalu začala fungovat i s novou paničkou.

Začátkem prosince 2018 byla s Laurou na návštěvě u svých rodičů, kdy se v domě Laura něčeho lekla a podařilo se jí utéct na zahradu, kde našla skulinu a zmizela na ulic. Nějakou dobu se držela v okolí domu, ze kterého prchla, bohužel však jakmile byla svobodná a sama, znovu v ní zvítězila obava z kontaktu lidského a tak se nepřiblížila ani k paničce ani k nám pracovníkům útulku, které znala. Žila si na ulici celý měsíc, ona vypadala spokojeně , zato my lidé padali únavou, neboť jsme každý den procházeli oblast, kde se vyskytovala a snažili se o to jí odchytit. Z vystrašeného psa se stala fenka chodící s hlavou vztyčenou, radující se, když potkala nějakého psího kámoše a velmi obezřetnou, když se jí kdokoliv pokusil chytnout. Odolávala i těm , které dobře znala.  Podařilo se až po měsíci, a to nejen díky tomu, že jsme znali trasy, na kterých se pohybuje, věděli jsme , kde spává, ale i díky štěstí a pomoci lidí z řad pejskařů. Hlavně díky tetě E.T. která neúnavně lítala v Lauřiných stopách, a v den „D“ si všimla, že Laura poskakuje okolo jednoho pána se psem a drží se jich. Požádala tedy pána, zda by mohl vyčkat s Laurou až do příjezdu Vetambulance, kdy se Laura opět musela přispat. Jen díky tomu se opět chytla. A od 4.1.2019 je znovu v útulku.

Její osvojitelka, za ní chodí stále. Kdyby nebyla Laura tokovým oříškem, mohli spolu žít nadále. Takto by se trápila nejen fenka, ale i nová panička.

S Laurou na útulku pracuje slečna B. Mačugová z Dog Universal Olomouc, za což jí velmi děkujeme.

Sledovat jejich pokroky můžete na jejich fb stránkách

DogUniversal – Olomouc v albu Laura

Laura potřebuje člověka, který bude tomuto psovi oporou, silného vyrovnaného jedince, který nehledá psa na mazlení. Laura nevyžaduje fyzický kontakt, jen občas a jen , když ona chce a to vždy jen na chvilku. Je to pes, který bude šťastnější spíš u domku se zahradou nežli v bytě. Člověk , který by si ji chtěl vzít by musel za ní docházet. Musel by si vyslechnout rady výcvikářky a přesvědčit Lauru i nás o tom, že je tím pravým.

 

 

Nový účet pro dary – pozor
776655733/5500
IBAN: CZ5500 0000 0007 7665 5733
BIC: RZBCCZPP
Odkaz na transparentní účet
Převeďte, prosím, trvalé příkazy na dary z mBank na transparentní účet.
Pole Dogs 2021

Chcete nás podpořit?
 
Facebook

Švédská střešní krytina BRATEX a realizační firma STŘECHY – MALÍČEK jako sponzoři materiálu a pokládky střechy vč. dřevěného krovu rekonstruovaného domu pro pejsky a kočičky.

Finanční zdroje na naši činnost jsou z darů a ekonomické činnosti. Nejsme příspěvková organizace.

Reklama