Kontakt
Adresa: Areál letiště, Neředín 726, Olomouc
Tel.: 583 210 759
Pohotovost 776 462 998
Otevřeno: 14.00-16.00h
Email: olomouc.utulek-loz@seznam.cz

Vhodné dary pro naše svěřence

 

Prosíme případné dárce o raději menší množství kvalitního krmiva než větší množství  „obilí“ typu Propesco, Chappi atd. Vysvětlení níže pod obrázky.

Nastává zima a to je čas, který je těžký jak pro nás, tak hlavně pro pejsky, o které se staráme. Mají sice zateplené boudy s předsíňkou, do které jim ještě dáváme závěsy, aby jim tam bylo co nejtepleji, jenže spousta z nich – zvědavců, bývá přes den většinu času venku, aby jim nic neuniklo. Z tohoto důvodu je v zimě důležitou věcí jim podávat kvalitní krmení, které jim dodá dostatek energie, aby nebyli náchylní na nemoci a mrazivé počasí v pohodě zvládli. V útulku NEJVÍCE POUŽÍVÁME granule FREEDOG, SAMSFIELD, BRIT CARE a konzervy Rinty nebo Gran Carno.  Z diet používáme gastrointestinální granule a konzervy od Royal Canine a Hills. Pamlsky v podstatě, z vyjímkou sušených mas a piškotů, nepoužíváme.

Prosíme vás všechny, kteří se rozhodnete darovat pejskům, nejen u nás, ale i v jiných útulcích, krmení, aby pečlivě zvážili svůj výběr, protože zvlášť v tento čas platí pravidlo, že MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE. Teď pejsci opravdu potřebují kvalitní stravu, které zase tolik nemáme. Když se podíváte na většinu konzerv a granulí (typu Propesco, Chapi, Friskies, Darling, Bely, Bellosan, Orlando, Vivavita…), které se prodávají v běžných obchodních řetězcích, a bývají na ně v televizi úžasné reklamy, tak uvidíte, že ve většině případů obsahují cca 4% masa a produktů živočišné výroby, takže nejspíš v něm bude semleto vše, co se nehodí k lidské spotřebě, tzn. pařáty, zobáky a podobně, a to ještě pouze v poměru 4 % oproti ostatním látkám.  TYTO KRMIVA JSOU V ZIMĚ V PODSTATĚ NEPOUŽITELNÁ, nehledě na to, že často obsahují např. soju, která je pro psy jeden z největších alergenů.  Z tohoto důvodu prosíme, raději přineste pejskům jeden pytel kvalitního krmiva místo tří pytlů nekvalitního (to je samozřejmě jen příklad). Můžete pro nákup krmiva využít některý z eshopů, kde jej seženete podstatně levněji než v kamenných prodejnách. Také zde často bývají různé akce na pomoc útulkům. Např. akce s krmivem Samsfield, kdy zakoupíte útulku jeden pytel granulí a útulek k němu dostane druhý zdarma. http://www.jkanimals.cz/cs/pro-psi-utulky-a-spolky/

Pokud si nebudete jistí kvalitou granulí, které chcete našim svěřencům zakoupit, můžete se podívat na stránky http://www.psikrmivoradce.cz/znacky-krmiv-a-z/ kde naleznete hodnocení většiny krmiv.

Dále budeme rádi za DEKY, RUČNÍKY A OSUŠKY, ale tyto nekupujte, noste jen vyřazené, protože jsou tu většinou na jedno použití a to je nových škoda. Prosíme, nenoste vše, co se vám doma nehodí, jako staré oblečení, psi mají tendenci jej trhat, žerou knoflíky, zipy, šňůrky, motají se do roztrhaných triček atd. Už jsme z pytlů tahali i ponožky, či kalhotky, to fakt nevyužijeme. Také péřové deky určitě nenoste, protože do pěti minut z nich „sněží“.

Všem rozumným dárcům velmi děkujeme 🙂

Nový účet pro dary – pozor
776655733/5500
Odkaz na transparentní účet
Převeďte, prosím, trvalé příkazy na dary z mBank na transparentní účet.
Chcete nás podpořit?
 
Facebook

Švédská střešní krytina BRATEX a realizační firma STŘECHY – MALÍČEK jako sponzoři materiálu a pokládky střechy vč. dřevěného krovu rekonstruovaného domu pro pejsky a kočičky.

Finanční zdroje na naši činnost jsou z darů a ekonomické činnosti. Nejsme příspěvková organizace.

Reklama